برنامه افتر افکت (  After Effects ) چیست؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
برنامه افتر افکت (  After Effects ) چیست؟

افتر افکت ( After Effects ) یکی از برنامه های نام آشناست که معمولاً در دنیای فناوری دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد، این برنامه برای ایجاد گرافیک حرکتی (موشن گرافیک)، جلوه های تصویری, کامپوزیت (ترکیب بندی) و تیزر تبلیغاتی استفاده می شود. از آنجایی که این برنامه از جمله ابزارهای پرکاربرد و پردآمد در این حوزه گرافیک است تهران وب دیزاین دوره های آموزشی افتر افکت را با بهترین اساتید کشور ارائه می دهد.

برنامه After Effects توسط Adobe Systems ایجاد و توسعه یافته است که بیشتر برای جلوه دادن به فیلم ها و انیمیشن ها و کلیپ های فیلم بعد از فیلمبرداری و ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده می شود. اساسی ترین کاربرد Adobe After Effects ویرایش و افزایش کیفیت و دید بصری فیلم است. این برنامه همچنین در مراحل پس از تولید فیلم سازی توسط استودیوها و شرکت های فیلم سازی استفاده می شود.

افتر افکت به طراحان گرافیک و هنرمندان موشن گرافیک کمک می کند تا با کمک فرایند کلید سازی به آرم، کارتون و اشیا حالت انیمیشن دهند. Adobe After Effects به کاربر اجازه می دهد تخیل و ذهن خلاق خود را به واقعیت تبدیل کند و جلوه های بصری و گرافیکی شگفت انگیزی را ایجاد کند. این برنامه به ویژه به گونه ای طراحی شده است که فایل های ایجاد شده از بین نرود و از این رو برنامه از یک ویرایشگر غیر خطی پشتیبانی می کند.

چگونه افتر افکت کار را آسان می کند؟

افتر افکت از ابزارها و عملکردهایی پشتیبانی می کند که کار کاربران را آسان تر و ساده تر می کند. اگرچه این برنامه برای مبتدیان نرم افزار آسانی نیست ، اما دارای ابزار ویرایش و امکانات بسیاری است که Adobe After Effects را به یک نرم افزار مهم و جذاب تبدیل می کند. این برنامه دارای ویژگی Tracking Camera است که به کاربر کمک می کند ویدیوی اصلی را ویرایش کرده و متن یا ویدیویی را در بین کلیپ ویدیویی اصلی اصلاح و اضافه کند. همچنین دارای Motion Graphics Animation است که به کاربر کمک می کند تا تصاویر ثابت را حرکت دهد و آنها را به هر کلیپ ویدیویی اضافه کند. افترافکت از ویژگی خاصی به نام Expression نیز برخوردار است که با کنترل توالی انیمیشن با استفاده از کد و خطوط به عنوان ابزار ارشمند، به کاربر در سرعت بخشیدن به روند انیمیشن کمک می کند.

چگونه افتر افکت کار را آسان می کند؟

بیشتر بدانید: طراحی سایت با زبان جاوا java

موارد استفاده از After Effects چیست؟

از AfterEffects به طور کلی برای ایجاد ترکیبات با کمک ابزارها و ویژگی های موجود در خود برنامه استفاده می شود. با کمک ویرایشگر 360 ترکیبی، کاربران می توانند ویدیوها را ویرایش و ساخته و بر روی VR Videos نیز کار کنند. این برنامه همچنین دارای یک ویرایشگر میانبر صفحه کلید تصویری است. این ویرایشگر به کاربر کمک می کند تا میانبرهای صفحه کلید را از همین طریق ایجاد کند و به آنها کمک می کند فیلم ها را با سهولت و سرعت بیشتری اصلاح و متحرک سازی کنند. 
افتر افکت دارای ویرایشگرهای زیر است:

VR Composition Editor
VR Converter
VR Rotate Sphere
Data-Driven Animation
Enhanced 3D Pipeline
Text Input Improvements
  GPU
 علاوه بر این ها، افتر افکت از رابط تعاملی و گردش کار کارآمدی هم پشتیبانی می کند. کاربران می توانند میانبرهای موجود در رابط کاربری صفحه کلید را مشاهده کرده و متناسب با آن ویرایش کنند. که این مرحله نیاز به آموزش گام به گام در یک مرکز آموزشی معتبر نظیر تهران وب دیزاین دارد.

علاوه بر این ویژگی ها، این برنامه همچنین به کاربر کمک می کند تا از صفحه ای که برای مسیر سازی استفاده می شود، Nulls ایجاد کند و همچنین ویژگی خاص Expressions به آنها کمک می کند تا متناسب با آن خطوط Masks ، Shapes و Brush را ایجاد کنند.

مزایای افتر افکت

این برنامه بصورت ویژه برای کمک به هنرمندان و ویراستاران در ایجاد فیلم های با کیفیت خوب و جلوه های گرافیکی و واقعی ساخته شده و طراحی شده است. این برنامه می تواند هر دنباله یا کلیپ ویدیویی را ویرایش و بازسازی کند و یا حتی متن های متحرک و ثابت را به فیلم ها اضافه کند. به زبان ساده، این برنامه به کاربر کمک می کند تا پروژه، طرح های گرافیکی حرفه ای و تیزر تبلیغاتی را به راحتی ایجاد کند.

این برنامه همچنین دارای ابزار Roto Brush Tool است که به روند تغییر و اصلاح پس زمینه کمک و سهولت می بخشد. پیش از این، ویرایش پس زمینه ای که در حال حرکت است برای کاربران دشوار بود پ، اما با کمک ابزار Roto Brush، کاربران می توانند پس زمینه را فقط با یک ضربه قلم مو ویرایش کنند.

نسخه CC برنامه دارای بسیاری از ابزارهای به روز شده و توابع ارتقا یافته است که به کاربر کمک قابل توجهی می کند. کاربر اکنون می تواند از Refine Edge Tool ، Refine Soft Matte ، Mask Tracker ، Content-Aware Fill ، Modified Expressions Editor استفاده کند. بسیاری از این به روزرسانی های منظم این شرکت به کاربران و هنرمندان کمک می کند تا با جدیدترین ابزارها و تکنیک ها هماهنگ باشند.

بیشتر بدانید: نرم افزارهای ساخت تیزر تبلیغاتی را بشناسید

چرا باید از افترافکت استفاده کنیم؟

یادگیری AfterEffects چندان ساده نیست ، اما اگر اصول برنامه را به دقت بخوانید و یاد بگیرید، می تواند به کاربران در ایجاد بسیاری از پروژه های واقع گرایانه کمک کند. ما باید از این برنامه استفاده کنیم زیرا افتر افکت تنها برنامه محبوب و مرتبط با ابزار انیمیشن Keying ، Tracking ، Compositing و Animation است. این برنامه در ساخت تیزر تبلیغاتی و اصلاح صدا و تصویر به طور همزمان کمک می کند تا همچنین به کاربر در کدگذاری و ویرایش رسانه کمک می نماید.

چرا باید از افترافکت استفاده کنیم

محدوده

دامنه و محدوده افتر افکت بسیار روشن و عالی است. این تنها برنامه توسعه یافته توسط Adobe Systems است که به کاربر این امکان را می دهد تا با کمک تکنیک ها و روش های ترکیبی، هر نوع ویدئو کلیپ را طبق نظر خود ویرایش و بازآفرینی کند. After Effects در حال حاضر توسط هر انیماتور، گرافیست، ویرایشگر موشن گرافیک و هنرمندان 3D نیز مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین در مراحل پس از تولید فیلم نیز کاربرد دارد.

مهارت های مورد نیاز

این برنامه به طور خاص مهارت خاصی را از کاربر نمی خواهد. اگرچه، اگر کاربر از روند انیمیشن مانند استفاده از فریم های کلیدی یا افزودن و ویرایش نمودارهای حرکتی مطلع باشد، به عنوان یک مزیت برای او در نظر گرفته می شود. آموزش های زیادی در سراسر وب برای همگام سازی با برنامه و حتی تسلط بر همان موارد در دسترس است که تهران وب دیزاین نیز از این قاعده مستثنی نیست و طرح های آموزشی ویژه ای را ارائه داده است.

رشد شغلی

در حال حاضر تقریباً همه صنایع و شرکت های انیمیشن و ساخت تیزر تبلیغاتی از این فناوری دیجیتال استفاده می کنند. افتر افکت بستری را برای مطالعه و کسب دانش در مورد مراحل پس از تولید فیلم سازی در اختیار کاربر قرار می دهد که کاربر می تواند برای ارتقا مهارت های خود و بعداً از آن به عنوان مسیر شغلی خود استفاده کند. نه تنها فیلم سازی، بلکه بسیاری از جنبه های فرآیند انیمیشن سازی و تکنیک های مورد استفاده در آن را نیز آموزش می دهد. این برنامه بسیار مورد تقاضا است و یادگیری این مورد به کاربر کمک می کند تا حرفه ای را به انتخاب خود ایجاد کند.

نتیجه

برنامه Adobe After Effects یک برنامه کارآمد است که با ابزارها و ویژگی های قدرتمندی همراه است. این به کاربر کمک می کند دانش و مهارت زیادی  کسب کند. این برنامه به آنها کمک می کند تا مهارت انیمیشن و موشن گرافیکی را کسب کنند.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان تهران وب دیزاین تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *