طراحی سایت فروشگاهی (تهران وب دیزاین)

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
طراحی سایت فروشگاهی (تهران وب دیزاین)

طراحی سایت فروشگاهی یکی از انواع طراحی سایت است که در تهران وب دیزاین انجام می شود. با توجه به اینکه در سال های اخیر با پیشرفت فناوری ها و روی آوری افراد به دنیای مجازی، استفاده از وب سایت ها و خریدهای اینترنتی نیز افزایش یافته است. شاید الان اگر با خود فکر کنید که چقدر از اینترنت برای رفع نیازهای خود استفاده می­کنید، شگفت زده شوید. تقریبا اغلب کارها و اطلاعات مورد نیاز خود را توی گوگل سرچ می­ زنید و از اطلاعات و مطالب آن استفاده می کنید.

با شیوع ویروس کرونا استفاده از خریدهای اینترنتی نیز افزایش یافته است. افراد با انتخاب یک سایت فروشگاهی مناسب، خرید خود را به صورت آنلاین انجام داده و به راحتی سفارش خود را درب منزل تحویل می­ گیرند.

در این مقاله سعی در آشنایی و معرفی طراحی سایت فروشگاهی به افراد علاقمند هستیم که برای کسب و کار خود نیاز به یک اطلاعات کلی و جامع دارند و یا اینکه قصد به روزرسانی سایت خود را دارند و همچنین افرادی که می خواهند طراحی سایت فروشگاهی خود را به تهران وب دیزاین بسپارند.

طراحی وبسایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

یکی از مشاغل بسیار مناسب در دهه های اخیر طراحی سایت است. چرا که امروزه استفاده از وبسایت ها تقریبا به امری جداناپذیر از زندگی افراد تبدیل شده است. بنابراین رقابت در این بازار بسیار شدید است، پس باید با یک طراحی سایت متفاوت به جنگ رقبا رفت. طراحی سایت فروشگاهی یکی از انواع طراحی سایت است که به راه اندازی یک وب سایت در قالب یک فروشگاه اینترنتی انجام می گیرد. طراحی وب سایت به مجموعه اقدامات مربوط به ایجاد یک سایت مناسب برای کاربران گفته می شود.
اگر کسب و کاری دارید و فکر می کنید نیاز به یک تحول بزرگ دارد، پس بدانید که یک وبسایت فروشگاهی کم دارید و نمی توانید برای یک کسب و کار موفق از داشتن آن سر باز بزنید. چرا که باید همواره با پیشرفت های امروزی جلو بروید تا کسب و کار موفقی داشته باشید.

برای معرفی و فروش محصولات خود نیاز به یک سایت فروشگاهی دارید؛ اما اولین نکته مهم برای راه اندازی آن انتخاب افراد متخصص برای راه اندازی این وب سایت میباشد.

سایت فروشگاهی مناسب کسب و کارها

طراحی وب سایت نیاز به متخصصین این حرفه دارد تا بتوانند با دانش مناسب این کار یک ویترین زیبا و حرفه ای به مشتریان شما ارائه دهد
یک طراح خوب باید بتواند سایتی مناسب کسب و کار افراد طراحی کند. همچنین کاربر در حین کار در وبسایت به آسانی به موارد دلخواه خود دست یابد و کاربری آسانی را تجربه کند. چرا که سردرگمی در سایت و عدم یک طراحی مناسب باعث می شود تا کاربر مشتری را دلسرد و بی علاقه نشان دهد و در همان دقایق اول از سایت خارج شود.

بنابراین با طراحی سایت مناسب باعث معرفی کسب و کار خود می شوید. یکی از دلایل پیشرفت کسب و کارهای موفق، توجه به طراحی سایت و رعایت اصول طراحی برای وب سایت خود هستند. در این قسمت به طور کلی مراحل طراحی سایت فروشگاهی را بازگو خواهیم کرد.

انتخاب قالب و طرح مناسب برای وبسایت فروشگاهی

1ـ کسب اطلاعات مربوط به وب سایت

اگر این مرحله به درستی انجام نگیرد، تمامی مراحل با شکست مواجه خواهد شد. بنابراین باید طراح سایت با ویژگی های کسب و کار و کالا یا کالاهای آن به خوبی آشنا باشد تا بتواند یک سایت مناسب طراحی کند.
یکی از اولین و مهم ترین قسمت طراحی سایت فروشگاهی، انتخاب اطلاعات مناسب برای آن کسب و کار است. اینکه فروشگاه درباره چه کالایی قرار است راه اندازی شود. یا اینکه کسب و کار افراد باید با آن طراحی سایت و مطالب سایت همخوانی داشته باشد؛ نکات مهمی است که باید حتما به آن پرداخته شود.

2ـ دورنمای دقیق از وب سایت و برنامه ریزی

برای طراحی سایت فروشگاهی باید از قبل، یک برنامه یا دورنما یا نقشه ای از تمامی موارد مورد نظر داشته باشیم. این کار باعث می شود تا هزینه های اضافی برای سفارش دهنده جلوگیری شود. همچنین کار برای طراحی سایت آسانتر و با هدف صورت می گیرد.

پس بنابراین ایجاد یک نقشه از سایت قبل از انجام طراحی هم برای افرادی مناسب است که سفارش طراحی سایت انجام می دهند هم برای فردی که می خواهد طراحی سایت را انجام بدهد(کارفرما).
دور نما و یا برنامه ریزی یک وب سایت فروشگاهی شامل بررسی اجزای وب سایت، قالب سایت، فروم ها، عناصر گرافیکی و دیگر موارد است.

3- ساختار یا قالب طراحی سایت فروشگاهی

و بالاخره مرحله طراحی سایت یعنی قالب بندی و ساختار بندی کلی یک سایت انجام می گیرد. ساختار یا قالب کلی یک سایت اعم از: ساختار منو، هدر سایت و فوتر و دیگر موارد است. در این قسمت است که نشان می دهد طراح یک وب سایت چقدر به کار خود مسلط است.

خلاقیت در این قسمت و قرار دادن هر مطلب و یا هر بخشی باید با هدف صورت بگیرد. ایجاد لینک های مناسب و دسترسی آسان به بخش دریافت اطلاعات و بخش فیلدهای سفارش برای کاربران باید مناسب و با دسترسی آسان صورت بگیرد تا کاربران با مشکل مواجه نشوند.
می توانید برای یک طراحی سایت مناسب به تهران وب دیزاین مراجعه کرده یا به صورت آنلاین با مشاورین آن صحبت کرده و سفارشات خود را به آنها بسپارید.

بیشتر بخوانید: آموزش صفر تا صد کدنویسی و طراحی سایت با html

4ـ برنامه نویسی سایت فروشگاهی

این مرحله همان بخشی است که می توان سایت را به گونه ای برنامه نویسی کرد تا بتوان با ارسال ایمیل یا پیام هایی به مشتری او را از اخبار و محصولات جدید آگاه کرد. پس از اینکه طراحی سایت انجام گرفت و یک طرح کلی داده شد، فرد برنامه نویس باید آن را طبق یک سایت فروشگاهی کدنویسی کند. افراد متخصص و مسلط به زبان برنامه نویسی می توانند این کار را به صورت تخصصی انجام دهند.

5ـ تست و راه اندازی سایت فروشگاهی

یکی از آخرین و سخت ترین مراحل طراحی سایت راه اندازی آن می باشد . سایت باید با مرورگرهای مختلف سازگاری داشته باشد همچنین بتوان آن را در نمایش های اندرویدی و ویندوز مشاهده کرد. بنابراین این مرحله یک تست و راه اندازی است و باید با دقت تمام آن را انجام داد. چرا که تمامی زحمات انجام شده در مراحل قبل در این قسمت با تست کامل پاسخگو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *