نکات کاربردی و کلیدی در طراحی سایت

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
نکات کاربردی و کلیدی در طراحی سایت

طراحی سایت حرفه ای یکی از راه های جذب کاربران و مخاطبان به کسب و کارتان است. از این طریق می توانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.

ادغام تکنولوژی با زندگی افراد یک امر گریز ناپذیر است. برای همین بهتر است به جای فرار از تکنولوژی راه های استفاده بهتر و بهینه تر از آن را یاد بگیریم. یکی از فرآیندهای پیشرفت کارهای روزمره استفاده از اینترنت به جای حضور در محل است. به این منظور دنیای جذاب اینترنت به سرعت پیشرفت کرده و جای خود را بین افراد باز کرده است. استفاده از وب سایت ها و شبکه ی اجتماعی و دیگر برنامه ها راه هایی برای کمک گرفتن از تکنولوژی است.

نکات مهم و کاربردی و کلیدی در طراحی سایت

روش های طراحی سایت

به همین منظور امروزه طراحی سایت ها بسیار پیشرفته تر از گذشته انجام می شود و کاربران برای استفاده از موارد موجود در سایت دچار مشکل چندانی نمی شوند. طراحی سایت از سال 1989 و همزمان با پیدایش اینترنت شکل گرفته است. طراحی سایت در ابتدا شکل ساده و به صورت صفحه وب سیاه وجود داشته است. اما بعدها با کدنویسی ها و استفاده از برنامه نویسی دقیق و بکارگیری از مرورگرهای پیشرفته به شکل امروزی خود در آمده است.

طراحی سایت (Web-Design) در واقع به مراحلی گفته می شود که برای راه اندازی یک منبع اطلاعاتی یا پایگاه داده ها به صورت اینترنتی برای معرفی محصول شرکت یا تزریق اطلاعات به کاربر است. طراحی سایت به دو دسته ایستا و پویا تقسیم می شود که در نوع اول فقط به صورت فرانت اند انجام می شود. اما در نوع پویا از دو نوع فرانت اند و بک اند تشکیل می شود. فرانت اند به مجموعه اقدامات برای طراحی سایت گفته می شود که در معرض عموم دید افراد قرار دارد. اما بک اند شامل کدنویسی کلیه عملکردهای وب سایت می گویند که توسط کاربران قابل مشاهده نیست و در واقع پشت صحنه ایجاد یک سایت است.

برای اینکه یک طراح سایت حرفه ای شوید باید زبان کدنویسی را یاد بگیرید. زبان های برنامه نویسی طراحی سایت شامل: HTML، CSS، زبان جاوا اسکریپت، زبان برنامه‌نویسی سمت سرور مثل PHP. اما از آنجایی که طراحی سایت یک کار بسیار حرفه ای و تخصصی است پس همیشه سپردن کار به کاردان یک تصمیم درست است. می توانید برای دستیابی به یک سایت حرفه ای و استاندارد به تهران وب دیزاین مراجعه کرده و نتیجه مطلوب به دست آورید.

قبل از هر کاری آشنایی با قسمت های مختلف طراحی سایت ضروری است در ادامه با نکات طراحی سایت بیشتر آشنا شویم.

بیشتر بدانید: طراحی سایت با وردپرس در تهران وب دیزاین

نکات طراحی سایت

امنیت، سازگار بودن با موتورهای جستجو، امکانات و کارایی، دسترسی آسان به سایت و قالب استاندارد از ویژگی هایی است که باید در هنگام طراحی سایت به آن توجه کرد. اما نکات دیگری برای طراحی وبسایت و در واقع ساختار و چیدمان صفحه وب نیاز است که در این قسمت به معرفی بخشی از آن پرداخته شده است.

ـ استفاده از یک عنوان استاندارد در صفحه اصلی:

زمانی یک صفحه ی مناسب در وب قرار داده اید که یک عنوان توصیفی و کلمه کلیدی در آن باشد. به واسطه این عنوان درست و صحیح می توانید کاربر را ترغیب کنید که جای درستی آمده است.

ـ طراحی ساده اما جذاب:

طی تحقیقاتی که گوگل انجام داد به این نکته دست پیدا کرد که اکثر کاربران وب سایت های پیچیده یا شلوغ را دوست ندارند و به جای آن طرح های ساده اما جذاب را دوست دارند. چرا که برای کار با آن دچار مشکل نمی شوند.

-استفاده از تصاویر چهره افراد

همواره برای جذب مخاطب استفاده از تصویر چهره ی افراد مؤثرترین روش است. به همین منظور می توانید از چهره افراد در صفحات نخست استفاده کنید تا از طریق این جاذبه مخاطب را در صفحه نگه دارید.

-استفاده از فلش برای جلب توجه مخاطب:

اگر می خواهید به واسطه عکس چیزی را نشان دهید پس بهتر است از فلش استفاده کنید و آن را به وضوح به کاربر نشان دهید.

نکات طراحی سایت

ـ برای ترغیب استفاده کاربر از فراخوان از رنگ ها استفاده کنید

استفاده از رنگ ها در قسمت های مختلف نشانه های زیباشناسی و جذابی خواهد داشت. اما در قسمت فراخوان با اختلاف رنگ می توانید توجه کاربر را جذب و او را برای انجام کامل مراحل فراخوان کمک کنید.

ـ لینک دهی مناسب و بجا:

ایجاد لینک برای کاربران می تواند یک نتیجه مطلوب برای بهتر دیده شدن مطالب سایت شما باشد. بنابراین با ایجاد لینک های مناسب و در جای درست، یک سایت مناسب را راه اندازی کنید. برای ایجاد یک سایت مناسب با کسب و کار خود به تهران وب دیزاین مراجعه کنید. همچنین می توانید از صفحات خدمات به صفحات وبلاگ لینک بدهید. باید مراقب باشید اگر به سایت های خارجی لینک می دهید این کار را به درستی و برای سایت هدف انجام دهید.

ـ زیرنویس های معنادار، عدم استفاده از پاراگراف های طولانی و استفاده از کلمات ساده از دیگر نکات طراحی سایت است.

ـ ترتیب فهرست مطالب بهتر است به صورت اول و انتها باشد. یعنی مطالب مهم در اول و آخر محتوا قرار بگیرد چرا که توجه کاربر در وسط صفحه کمتر است.

ـ پاسخ به پرسش های کاربران برای ایجاد اعتبار و امنیت بیشتر برای وب سایت و افزایش بازدهی وب سایت در هر موقعیت زمانی و مکانی.

ـ بهینه سازی فرم های ثبت نام ایمیل برای کاربران.

ـ پشتیبانی ایده های بازاریابی کسب و کارتان از طریق شواهد اجتماعی و انسانی:

اگر بتوانید وب سایت خود را به یک وب سایت دلخواه از نظر کاربران تبدیل کنید. به طور طبع محصول خود را نیز یک برند خاص معرفی خواهید کرد و می توانید به مخاطب این را القا کنید که محصول شما برتر است و خواهان زیادی دارد. پس از آن می توانید نتیجه را بدست آورید.

تعرفه طراحی سایت در تهران وب دیزاین

طراحی سایت یکی از مشاغل مورد توجه در این دوران معرفی شده است. یک طراح سایت بسته به مسئولیتش که کدام قسمت سایت را باید طراحی کند وظایف متفاوتی دارد. اما مشخص است که برای راه اندازی سایت دو تیم نیاز است یک تیم برای کارهای ظاهری سایت و یک تیم برای کدنویسی های سایت است.

هزینه ایجاد یک وب سایت شامل: راه اندازی سایت، دامنه یا آدرس سایت، هزینه هاست، هزینه طراحی وب سایت، هزینه تولید محتوا، سئو و پشتیبانی است. می توان برای طراحی سایت استاندارد به تهران وب دیزاین مراجعه کرده و یک سایت استاندارد را در کم ترین زمان و هزینه و بالاترین کیفیت تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *