روش های آنالیز سئو سایت

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
روش های آنالیز سئو سایت
  • admin
  • مرداد 09, 1399
  • بدون دیدگاه

در پلتفرم وردپرس قسمتی برای آنالیز سئو سایت وجود دارد. می توان برای مدیریت سایت و بهینه سازی آنالیز سئو سایت خود از شرکت تهران وب دیزاین کمک بگیرید. امروزه با استفاده از استانداردسازی سئو بر اساس قوانین گوگل می توان به رتبه یک گوگل یا در صدر پربازدیدها قرار گرفت. از طرفی با راه اندازی یک سایت بر اساس جلب مشتری نیاز به یک زبان بسیار قوی با مخاطب لازم است. بنابراین باید قبل از هر چیزی بتوان به استانداردسازی مطالب در چارچوب قوانین گوگل پرداخت. در واقع با آنالیز سئو سایت می توان یک ستون قابل اعتماد در سایت به وجود آورد و به آن تکیه کرد.

برای یادگیری روش های آنالیز سئو سایت ادامه ی مقاله را مطالعه کنید. در این مقابله به بررسی تعریف سئو، مزایا و اهمیت سئوسازی، وبسایت های آنالیز سئو، روش های آنالیز سئو و دیگر موارد بررسی می شود.

سئو چیست

سئو چیست
سئو چیست

در دنیای امروز با پیشرفت های فضای مجازی مردم برای تمام کارهای روزمره از جمله کسب و کارها، سرگرمی ها، اطلاعات علمی به اینترنت مراجعه می کنند.

به همین دلیل استفاده از دیجیتال مارکتینگ در کسب و کارها و استفاده از فضای مجازی بیشتر از قبل رواج پیدا کرده است. افراد برای انجام دادن کارهای روزمره مثل قبل حاضر نیستند تا در ترافیک سنگین به خرید بروند. برای همین وب سایت های زیادی برای فروش آنلاین و خدمات غیر حضوری فعالیت می کنند.

ایجاد وبسایت و قرار گرفتن آن در رتبه یک گوگل برای یک وبسایت مهم است. شاید بیشتر افراد به دنبال دریافت رتبه از گوگل باشند تا بتوانند آمار بازدید سایت را بالا ببرند تا از این طریق به فروش بیشتر و عرضه خدمات خود دست یابند. یکی از راه های دریافت رتبه یک گوگل استفاده از روش سئوسازی سایت است. سئو به مجموعه ای روش هایی می گویند که می توان با استفاده از  آن سایت را به قوانین و الگوریتم های گوگل نزدیک کرد تا جایگاه خوبی در گوگل بدست آورد.

سئوسازی و الگوریتم های گوگل

در واقع به بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجوگر سئو سایت می گویند که با آنالیز سئو سایت می توان به آن دست پیدا کرد. یک سئوکار خوب علاوه بر شناخت و اطلاع کافی از الگوریتم های گوگل، ابزار آنالیز سئو را نیز باید بداند. هر چند الگوریتم های گوگل به طور مکرر در حال تغییر است اما یک سئوکار حرفه ای می تواند خود را با این شرایط وفق دهد.

بنابراین با شناسایی ابزارهای سئو و روش های آنالیز سئو می توان در موتور جستجو گوگل در رتبه اول قرار گرفت. البته برای رسیدن به سئو عالی نیازمند زمان هستیم. اهمیت رتبه یک گوگل شدن به خاطر بازدید از سایت است. طبق آمارها بیشترین جستجو متعلق به موتور جستجوی گوگل است. در مرحله دوم بیشتر کاربران بر روی اولین نتیجه جستجو کلید می کنند. در مرحله سوم 93% از کاربران خرید های اینترنتی خود را از طریق سایت انجام می دهند. بنابراین باید برای انجام آنالیز سئو و بررسی سئو سایت خود باید به افراد متخصص مراجعه کرد. شرکت تهران وب دیزاین با جمع آوری افراد متخصص در کنار هم به شما کمک می کند تا رتبه برتر گوگل را بدست آورید. جهت مشاوره با این شرکت در تماس باشید

اهمیت سئوسازی سایت

هدف از آنالیز سئو سایت و سئوسازی ایجاد رتبه مناسب در موتور های جستجو است. زمانی که ورودی سایت افزایش پیدا کند، بنابراین افزایش خرید و استفاده از خدمات سایت نیز بیشتر خواهد شد. در این قسمت به بررسی مزایا و اهمیت سئوسازی می پردازیم:

– بهبود کسب و کار

زمانی که آنالیز سئو سایت را سئوکار به درستی انجام داده باشد. بنابراین جایگاه سایت در موتورهای جستجو (گوگل) افزایش پیدا خواهد کرد. با افزایش و بهبود رتبه در موتور جستجو آمار بازدید از سایت بالا رفته و بالطبع کسب و کار رونق می گیرد.

– دریافت ترافیک موتورهای جستجو

ترافیک های موتور جستجو بهترین ترافیک هستند. چرا که افراد زیادی از تمام دنیا در موتورهای جستجو به دنبال جواب سؤال خود هستند که مشکل خود را حل کنند. زمانی که ترافیک موتور جستجو را داشته باشید. بیشترین تأثیر را از نظر تبلیغاتی در تمام دنیا خواهید گذاشت.

– افزایش اعتبار در کسب و کار

زمانی که شما در موتورهای جستجو دارای رتبه یا رتبه یک شوید. افراد نیز برای خرید یا دریافت خدمات از شما اعتماد خواهند کرد و این اعتماد در نتیجه فروش بیشتری خواهد داشت.

– کاهش هزینه های تبلیغاتی کسب و کار

یکی دیگر از مزایای سئوسازی سایت رایگان بودن آن است. هر تبلیغاتی غیر از فضای مجازی هزینه های قابل توجهی را در بردارد. اما سئو یک بستر کم هزینه برای کسب و کار شما می باشد که با رعایت آن می توانید مؤثرترین تبلیغات را داشته باشید. شرکت تهران وب دیزاین مشاور کسب و کارهای اینترنتی شماست و می تواند با بهره گیری از متخصصین و راه اندازی سایت، شما را در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی یاری کند.

بهترین وبسایت های آنالیز سئو سایت

یکی از راه های سئو موفق آنالیز سئو سایت است. برای آنالیز درست سئو سایت می توان از سایت های آنالیز سئو استفاده کنیم. در این قسمت به معرفی سایت های آنالیز سئو سایت می پردازیم.

Woorank

یکی از محبوب ترین وبسایت های آنالیز سئو سایت می باشد که 14 روز رایگان و به بررسی کلمات کلیدی، هدینگ، بک لینک های خارجی و داخلی، نمایش صفحات سایت در موبایل، مواردی درباره دامین سایت، بررسی زبان برنامه نویسی، مواردی درباره بازدید از سایت و ترافیک سایت بررسی می شود.

Seo site checkup

این سایت نیز به صورت 14 روز رایگان است و بعد از آن باید با پرداخت هزینه از آن استفاده کرد. یکی از کارایی این سایت بررسی و مقایسه سایت خود با دیگر سایت ها می باشد. به این صورت که در صفحه ی اصلی دامین سایت خود را وارد کرده و علامت + را کلیک کنید بعد از آن نام دامین دیگری را وارد کرده و در نهایت گزینه چک آپ را کلیک کنید. در این صورت می توانید به مقایسه سایت خود با دیگر سایت بپردازید. امکانات سایت دیگر موارد نیز هست که نمی توان در این مقاله گنجاند.

Seo analyzer

با استفاده از این وبسایت می توان به مقایسه سایت با سه سایت دیگر پرداخت. همچنین به مواردی چون آنالیز وب سایت، بررسی سئو در سایت های دیگر، کلمات کلیدی و دامنه هایی که از آن کلمه کلیدی استفاده شده است، می پردازد.

Ahrefs

این وبسایت از همان ابتدا نیاز به خرید اکانت دارد. یکی از موارد آنالیز سئو سایت، اطلاع از بک لینک های سایت هایی که رتبه یک گوگل شده اند میباشد. چرا که استفاده از بک لینک یکی از راه های سئوی موفق است. در این وبسایت می توان بک لینک های سایت های رتبه ی برتر را جستجو کرد و از آنها بهره برد. میتوان سئوسازی سایت را به تهران وب دیزاین سپرد که با استفاده از سئوکاران حرفه ای و استفاده از بک لینک های قوی رتبه یک گوگل شد.

چگونه آنالیز سئو سایت خود را انجام دهیم

یکی از پلتفرم های طراحی سایت وردپرس است که در قسمتی از آن به آنالیز سئو سایت پرداخته می شود. سئو در واقع قرارگیری تمام عوامل بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو و بر اساس الگوریتم های موتورهای جستجو از جمله گوگل است. از آنجایی که یک سئوکار باید تمام الگوریتم های موتورهای جستجو (گوگل) را بداند باید به تغییرات این الگوریتم ها و قوانین نیز آگاهی داشته باشد. آنالیز سئو سایت توسط شرکتهای خدماتی راه اندازی وب سایت صورت می گیرد. یکی از این شرکت ها تهران وب دیزاین است که در زمینه بهبودسازی سئو سایت نیز فعال است و به افراد در کسب و کارهای اینترنتی کمک می کند تا رتبه یک گوگل را بدست آورند. اما بهتر است افراد با هر کسب و کاری با روش های آنالیز سئو سایت آشنایی پیدا کنند.

در این قسمت از مقاله به بررسی روش های آنالیز سئو سایت می پردازیم.

بررسی کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی که مردم بیشتر از آن استفاده می کنند. این یک جمله بسیار مهم در سئو سایت است. آیا به راستی در محتوای خود از کلمات کلیدی مؤثر استفاده می کند. کلماتی که افراد در موتورهای جستجو به صورت ساده آن را روزانه جستجو می کنند و به زبان عامیانه خودشان است.

باید بدانید که با استفاده از کلمات کلیدی مؤثر و پر جستجو در محتوای سایت خود از جمله: مقالات، محصولات و تصاویر و دیگر موارد می تواند محتوای شما را طبق الگوریتم های گوگل بهینه سازی کند. به طور مثال در پلتفرم وردپرس در قسمت سئو به بررسی توزیع کلمات کلیدی در متن، تکرار کلمات کلیدی در محتوا و … می پردازد. اگر تمام موارد مربوط به کلمات کلیدی در محتوا استانداردسازی شود؛ چراغ سئو سبز می شود.

بکارگیری از ابزارهای سئو و افزونه ها

زمانی که بخواهیم به طراحی یک برنامه تحت وب بپردازیم با پلاگین ها و ابزارهای سئو نیز برخورد می کنیم. مثلا اگر بخواهیم صفحه ای را با ماشین حساب یا برنامه های کاربردی دیگر تحت وب روی وبسایت قرار دهیم نیاز به این پلاگین ها یا افزونه ها و ابزارهای سئو می باشد. یکی از افزونه های مورد استفاده در بین سئوکاران، افزونه یواست در وردپرس است.

البته امروزه استفاده از این ابزارها ختم به پلاگین ها نمی شود و سایت های آنالیز سئو شکل گرفته اند که می توان با استفاده از آن به آنالیز سئو سایت خود بپردازند. حتی راهکار حل مشکل را از آن وبسایت دریافت کنند. در پاراگراف های قبل درباره این ابزارهای آنالیز سئو سایت اشاره شد و تعدادی از این وبسایت ها معرفی شدند.

استفاده از این وبسایت های یک راه و روش آنالیز سئو سایت به صورت رندوم می باشد. اما اگر بخواهیم خودمان به صورت دستی به آنالیز سئو سایت خود بپردازیم باید به این بخش از مقاله توجه کرد.

بازدید از سایت های رقیب

اگر بخواهیم رتبه یک گوگل شویم و آمار بازدید و ترافیک سایت خود را بالا ببریم. حتما در گوگل جستجو کرده ایم و در مورد کسب و کار خاصی، وبسایت خاصی دارای رتبه گوگل به چشم مان خورده است. البته آن سایت در صورتی که کسب و کاری مشابه داشته باشد، وبسایت رقیب محسوب می شود. پس می توان با مراجعه به سایت موردنظر و بررسی ظاهر سایت، عنوان گذاری ها، استفاده از کلمات کلیدی، استفاده از بک لینک های مفید آن بپردازیم. به نکات چگونگی تولید محتوا و سئو سایت آن توجه کنیم و بعد سراغ سایت خود بروید و ببینید چقدر این استاندارد ها را رعایت کرده اید. با قرار گرفتن در حیطه ی یادگیری درباره ی سئو و الگوریتم های موتورهای جستجو است که می توان رتبه یک گوگل را بدست آورد.

بررسی دیگر عوامل آنالیز سئو

آنالیز سئو یک فرآیند زمان بر و بسته به عوامل زیادی است. بنابراین نمی توان با رعایت چند نکته به آن دست یافت. اما اگر بخواهیم به آنالیز سئو سایت خود بپردازیم باید به سرعت لود شدن در سایت و امنیت سایت و دیگر موارد نیز رسیدگی کنیم و اگر سرعت سایت پایین است آن را با استفاده از ابزارها و پلاگین ها بهبود ببخشیم.

استفاده از تگ در آنالیز سئو سایت

اگر بخواهیم گوگل محتوای سایت را و آنالیز آن را راحت تر شناسایی کند. باید دسته، زیر دسته و برچسب های محتوا را مشخص کنیم. تا گوگل تحلیل مثبتی برای محتوای ما و آنالیز آن داشته باشد و به سوی رتبه برتر سوق داده شویم.

تعرفه سئو سایت

سئوسازی و آنالیز سئو سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد و هزینه و تعرفه ی مشخصی ندارد. هر شرکتی بنابر میزان فعالیتی که از نظر سئو برای یک وبسایت انجام می دهد، نرخ تعیین می کند. تعرفه سئو سایت نیز عوامل زیادی بستگی دارد:

تعداد کلمات کلیدی در صفحه اول ، نقشه سایت و یا فشرده سازی بعضی از فایل ها برای بارگذاری و افزایش سرعت سایت در تعیین قیمت مؤثر است. اگر لینک سایت ها یا تبلیغاتی را در یک سایت پربازدید قرار گیرد در هزینه و تعرفه سئو سایت نیز مؤثر است. یکی دیگر از راه های افزایش بازدید سایت استفاده از بک لینک های رتبه های یک گوگل است. اگر این بک لینک ها را در سایت شما قرار دهند، هزینه ی دیگری برای آنالیز سئو سایت شما دریافت می گردد. همچنین در صورت ورود و فعالیت در شبکه های اجتماعی می توان با قرار دادن لینک شبکه های اجتماعی موردنظر فروش سایت را بالا برد. بنابراین قیمت متفاوت تری برای تعرفه سایت رقم می خورد.

بهینه سازی تگ ها و کدهای داخلی نیز از دیگر عوامل مربوط به تعرفه سئو سایت می باشد. شاید بپرسید که تعرفه های سئو تضمین رتبه برتر سایت می باشد؟ اما جواب این سؤال مشخص نیست؛ چرا که ایجاد یک سئو اصولی در مرحله اول پشتیبانی و در مرحله دوم استمرار این وضعیت مهم است. برای دریافت تعرفه سئو سایت با متخصصین و مشاورین سئوکار شرکت تهران وب دیزاین تماس حاصل کنید تا به راهنمایی شما بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *