طراحی سایت با پایتون و کدنویسی پایتون در تهران وب دیزاین

  • خانه
  • وبلاگ
  • طراحی سایت با پایتون و کدنویسی پایتون در تهران وب دیزاین
Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
طراحی سایت با پایتون و کدنویسی پایتون در تهران وب دیزاین
  • admin
  • مرداد 08, 1399
  • بدون دیدگاه

طراحی سایت با پایتون یکی از انواع و روش های طراحی سایت به حساب می آید که از طریق کدنویسی پایتون صورت می گیرد. بعضی شرکت ها (تهران وب دیزاین) ترجیح می دهند از این روش برای طراحی سایت خود استفاده کنند. امروزه برای ایجاد یک ارتباط مؤثر بین مشتری و تولید کننده یا فروشنده می توان از فضاهای اینترنتی کمک گرفت. یکی از موارد ایجاد یک کسب و کار موفق اطلاع رسانی و معرفی کسب و کار می باشد. وبسایت ها، یکی از این فضاهای ایجاد شده برای کسب و کاری موفق است.

امروزه طراحی های زیادی برای وبسایت ها برای جذب مشتری در قیمت های مختلف استفاده می شود. یکی از انواع و روش ها، طراحی با پایتون است. در این مقاله سعی شده است موارد زیر بررسی گردد.

  • طراحی سایت با پایتون
  • مقایسه طراحی با پایتون و جاوا
  • آموزش طراحی سایت با پایتون
  • مزایای طراحی سایت با پایتون

به مجموعه ای از اعمال انجام شده برای راه اندازی صفحه ی وب، طراحی سایت می گویند. یک وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که بتواند مخاطب و کاربر را به خود جذب نماید. بنابراین باید دارای ظاهری زیبا و قالبی استاندارد داشته باشد. طراحی یک سایت از دو طریق انجام می گیرد. طراحی سایت به صورت آماده و پلتفرم و یا طراحی سایت از طریق کدنویسی.

طراحی سایت با کدنویسی پایتون

طراحی سایت با پایتون
طراحی سایت با پایتون

وردپرس یک برنامه پلتفرم آماده طراحی سایت است که برنامه ای رایگان و پرطرفدار است. طراحی سایت با پایتون یک برنامه ی طراحی از طریق کدنویسی می باشد. همچنین یک ابزار برنامه نویسی به صورت رایگان و متن باز است. به فرد برنامه نویس امکان ایجاد برنامه با سورس بسته را نیز می دهد. قبل از سرمایه گذاری و کدنویسی پایتون باید در نظر بگیریم که این سایت قابلیت و ارزش ایجاد یک برنامه را دارد یا نه.

پایتون توسط بنیادنرم افزار پایتون مدیریت می شود و یک برنامه سطح بالا و چند منظوره می باشد. طراحی سایت با پایتون نیز دارای معایبی است. ممکن است گاهی به دلیل استفاده از مترجم به جای کامپایلرا سرعت آن کم باشد. اما مطلبی که روشن است، افزایش بازار کار با زبان پایتون است. در صورت ایجاد یک سایت قوی و استفاده از طراحی سایت با پایتون و از طریق کدنویسی پایتون می توان به ارائه خدمات به مشتریان و یک ارتباط مؤثر بین مشتری و تولید کننده یا فروشنده ایجاد کرد. با استفاده از وب سایت های قوی رقم های میلیاردی معاملات صورت می گیرد. این نشان دهنده ی قدرت فضای اینترنتی است که در آینده گسترده تر خواهد شد.

ویژگی و مزایای طراحی سایت با پایتون

پایتون یک برنامه متن باز است. یعنی هر زمان که برنامه نویس بخواهد میتواند از این امکان استفاده نماید و کدهایی را به آن اضافه کند. پایتون نیاز به تخصص دارد و فرد باید حتما آموزش های تخصصی را از قبل دریافت کرده باشد. بعضی از شرکت ها مانند شرکت تهران وب دیزاین طراحی سایت از طریق کدنویسی پایتون را برای افرادی که قصد راه اندازی سایت دارند، انجام می دهند. طراحی سایت از طریق کدنویسی پایتون هزینه ی بالایی دارد. بنابراین نیاز است که تا ارزش گذاری سایت مشخص شود. که کاربران عزیز میتوانید در صفحه تعرفه ها هزینه راه انداری سایت یا کدنویسی پایتون را ملاحظه نمایید.

اهمیت طراحی سایت با پایتون

اگر کدنویسی پایتون به درستی صورت بگیرد و توسط فردی حرفه ای انجام گیرد، بازاریابی به صورت دیجیتال نیز مؤثر می باشد. چرا که امروزه فضاهای اینترنتی بخش مهمی از زندگی افراد را تشکیل می دهد. وقتی بتوان برنامه ای را برای طراحی یک سایت به طور مؤثری ایجاد کرد. می توان از طریق آن به صورت نامحدود و شبانه روز با تمام افراد دنیا ارتباط برقرار کرد و بازاریابی برای کسب و کار فرد انجام داد. هر چند طراحی با پایتون هزینه بیشتری نسبت به روش های دیگر در بردارد. اما باز هم نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی در سطح جهانی بسیار بصرفه تر خواهد بود.

از این زبان برنامه نویسی با پایتون به دلیل چند منظوره بودن و کم حجم بودن و شباهت زبان آن به زبان انگلیسی یادگیری و فهم و اعمال برنامه نویسی در آن راحت تر صورت می گیرد. زبان برنامه نویسی با پایتون به صورت رایگان است. حتی برای استفاده از کدنویسی پایتون در طراحی سایت با پایتون نیاز به پرداخت هزینه ی لایسنس نیز وجود ندارد و کپی رایت نیز دارد. همچنین پایتون دارای یک کتابخانه بزرگ به صورت شی گراست که دو برابر باعث رشد در برنامه نویسی می شود. بنابراین اگر می خواهید از زبان برنامه بسیار قوی بهره مند شوید، پایتون بهترین گزینه  است.

دیگر مزایای طراحی سایت با پایتون

طراحی سایت با پایتون از طریق کدنویسی پایتون یکی از روش های طراحی سایت می باشد. که در انواع سایت های فروشگاهی، شرکتی، خبری، پورتال فیلم و موزیک و دیگر انواع سایت ها مورد استفاده است.

از دیگر مزایای طراحی سایت با پایتون و از طریق کدنویسی پایتون توسط تهران وب دیزاین استفاده از فاصله و فضاهای خالی در برنامه نویسی است. در دیگر برنامه ها از آکولاد برای بلاک کدها استفاده می شود. اما در این برنام از فاصله و یا ایجاد فضاهای خالی استفاده می شود. بنابراین باعث ایجاد دیگر هماهنگی ظاهری و زیبایی در ترتیب بلاک کدها ایجاد می شود. زبان برنامه نویسی پایتون از یک سامانه پویا برای تعیین متغیر استفاده می کند. از این زبان برنامه در برنامه هایی چون: بازی، برنامه های کاربردی طراحی گرافیک، ساخت ربات ها دیگر موارد استفاده می شود.

کاربرد زبان برنامه نویسی پایتون

همچنین از این زبان برنامه نویسی در صنعت بسیار استفاده می شود و معمولا شرکتهای دامنه دارد و وسیع از این زبان برنامه برای راه اندازی وبسایت خود استفاده می کنند. پیش از این جاوا یک زبان برنامه نویسی بسیار قوی بود که حتی از آن برای آموزش در دانشگاه ها و مدارس برای دانشجویان و دانش آموزان بود. اما حالا پایتون موفق به کسب جایگاه جاوا شده و به برنامه ای محبوب تبدیل گشته است. پایتون یک زبان ساده برای برنامه نویسی است. می توان پس  از آشنایی با اصول برنامه نویسی از پایتون برای طراحی سایت استفاده و کسب درآمد کرد. در حال حاضر برنامه نویسان پایتون درآمد بالایی دارند.

شاید باورتان نشود؛ اما می توان این زبان برنامه را نیز به کودکان هم آموزش داد چرا که زبانی ساده و قابل فهم است و در عین حال کارایی بالایی دارد. اما بهرحال هم اکنون پایتون یک زبان برنامه نویسی محبوب و پرکاربرد در بین برنامه نویسان است و می توان آن را در آینده قوی تر از زمان حال داشت.

آموزش طراحی سایت با پایتون

طراحی سایت با پایتون مربوط به بخش بک اند یک سایت است. عده ای از برنامه نویسان به اشتباه فکر می کنند. هنگام برنامه نیسی پایتون نیاز است از صفر تا صد مراحل برنامه نویسی را باید خودشان انجام بدهند. اما امروزه می توان از ابزارها و کتابخانه های پایتون می توان برای اینکار استفاده کرد. همچنین پلتفرم هایی برای پایتون نیز طراحی شده که می توان از آن ها استفاده کرد و با سرعت بیشتری به انجام آنها پرداخت. یکی از این پلتفرم ها در اختیار پایتون، پلتفرم توسعه تحت وب می باشد.

پلتفرم توسعه تحت وب در پایتون

پلتفرم توسعه تحت وب در پایتون، قابلیت برنامه نویسی وب با پایتون و توسعه برنامه کاربردی تحت وب را در پایتون فراهم می آورد. Pyramid و Django در پلتفرم محبوب برای طراحی سایت با پایتون که از طریق کدنویسی پایتون صورت می گیرد، انجام می شود. این پلتفرم قدرت مدیریت و اجرای فرآیندهای توسعه ی برنامه های کاربردی وب را دارند. از ویژگی پلتفرم های توسعه دهنده تحت وب مخفی کردن جزئیات بسیار پیش پا افتاده از دید کاربر است. همچنین این پلتفرم ها باعث صرفه جویی در زمان می شوند. اما می توان طراحی با پایتون را به افراد متخصص و شرکت های مختلفی از جمله تهران وب دیزاین واگذار کرد. تا در زمان کمتری به نتیجه مطلوبی دست پیدا کرد.

از دیگر مزیت های استفاده از پلتفرم های توسعه تحت وب ایجاد یک باند امنیتی قوی و خدمات آنلاین برای امنیت وبسایت می باشد. به این شکل که هزاران توسعه دهنده و برنامه نویس به پشتیبانی از این پلتفرم های می پردازند و به صورت خودکار مسائل مربوط به امنیت سایت را مدیریت می کنند.

پلتفرم Django

پلتفرم Django
پلتفرم Django

یکی از محبوب ترین پلتفرم های توسعه تحت وب، پلتفرمDJango می باشد. در طراحی سایت با پایتون می توان از این پلتفرم برای تسریع در زمان برنامه نویسی استفاده کرد. از این پلتفرم در پروژه های بزرگ استفاده می شود. از ویژگی های این پلتفرم عدم درگیری مخاطب با جزئیات سطح پایین می باشد. به زبان ساده تر پلتفرم DJango به برنامه نویسان این امکان را می دهد که با کدنویسی کمتر برنام ی تحت وب یا توسعه دهند و در نتیجه به برنامه نویسی وب با پایتون کمک کنند. توسعه این برنامه های کاربردی توسط پلتفرم های پایتون مانند بازوان قوی برای این زبان برنامه نویسی محسوب می شود.

پلتفرم Pyramid

پلتفرم Pyramid
پلتفرم Pyramid

پیرامید یکی از پلتفرم های کاربردی توسعه تحت وب می باشد.  در این پلتفرم فقط ویژگی مسیریابی و احراز هویت در اختیار کاربران قرار می گیرد. در این پلتفرم برخلاف DJamgo به برنامه نویسی آیتم ها و راهکارهایی را درا ختیار برنامه نویس می گذارد تا برنامه نویس با قراردادن آن ویژگی های می تواند به طراحی سایت با پایتون بپردازد. استفاده از این پلتفرم ها نقاط قوت و ضعف خود را دارند. اما ویژگی که در هر دو پلتفرم مشترک است. توسعه برنامه های کاربردی تحت وب در زبان برنامه نویسی وب می باشد. اما در مرحله اول برای یادگیری پایتون ابتدا باید با اصول مقدماتی برنامه نویسی پایتون آموزش دیده باشد.

اما از مهم ترین موارد آموزشی طراحی با پایتون یا زبان های برنامه نویسی دیگر کسب دانش کافی در مورد زبان های HTML و جاوا اسکریپت می باشد.

مقایسه زبان پایتون و جاوا اسکریپت

مقایسه زبان پایتون و جاوا اسکریپت
مقایسه زبان پایتون و جاوا اسکریپت

با توجه به مرتبط بودن این دو کدنویسی پایتون و جاوا دیگر روش های طراحی سایت از طریق کدنویسی پایتون (شرکت تهران وب دیزاین) می توان با بررسی این دو زبان برنامه نویسی به برتری ویژگی های آنها نسبت به هم دست پیدا کرد. در موارد زیر به مقایسه این دو زبان برنامه نویسی پایتون و جاوا اسکریپت می پردازیم:

– زبان برنامه نویسی جاوا خوانایی بالایی دارند اما طول و تفسیرها در این زبان بیشتر از زبان پایتون است.

– پایتون قواعد دستوری زبان ساده تری دارد.

– در پایتون استفاده از پلتفرم های توسعه تحت وب وجود دارد اما در جاوا استفاده از چنین پلتفرم هایی مقدور نیست.

– سرعت پایتون نسبت به جاوا بیشتر خواهد بود.

– در جاوا زبان به صورت کدهای بیشتر بوجود درد. یعنی در یک خط نوشتاری تعداد بیشتری از کدها وجود دارد.

– اما در پایتون استفاده از فضای خالی باعث ایجاد هماهنگی در لایه های مختلف شده است و برای ایجاد یک برنامه در پایتون استفاده از کدهای کمتری نیاز است. اما مطلبی که مشخص است کارایی هر کدام از این زبان های برنام نویسی است. اگر نیاز است یک برنامه ی موبایل طراحی کنید بهتر است از جاوا اسکریپت استفاده شود.

تعرفه و هزینه طراحی سایت با پایتون

طراحی سایت با پایتون از طریق کدنویسی پایتون (تهران وب دیزاین) صورت می گیرد. شرکت های مختلف (تهران وب دیزاین) به انجام طراحی سایت توسط متخصصین و طراحان سایت می پردازند. هزینه ها و تعرفه های متفاوت کدنویسی پایتون بسته به مراحل مختلف برای برنامه نویسی با پایتون وجود دارد. طراحی سایت با پلتفرم های آماده ای چون وردپرس کار آسانتر و هزینه کم تری دارد. اما اگر بخواهیم از طریق کدنوسی پایتون یا دیگر زبان های برنامه نویسی به طراحی سایت بپردازیم.

باید پول بیشتری برای ایجاد و راه اندازی سایت بپردازیم. بنابراین قبل از انجام طراحی سایت ابتدا باید بدانیم سطح کار تا چه اندازه است و چقدر بودجه نیاز است. تا بتوانیم بر آن اساس اقدام به طراحی سایت کنیم. شاید بتوان با یک برنامه ی آماده چون وردپرس یک سایت مناسب راه اندازی کرد. اما گاهی نیاز به انجام کدنویسی پایتون و یا طراحی سایت از طریق کدنویسی باشد. توصیه می شود در صورتی که تخصص و وقت این کار را ندارید، طراحی سایت خود را به شرکت های طراحی واگذار کنید. تا در کم ترین زمان بیشترین نتیجه را دریافت کنید. اما قبل از آن درباره مهارت و تخصص آن شرکت اطلاعات کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *