آموزش صفر تا صد کدنویسی و طراحی سایت با html

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش صفر تا صد کدنویسی و طراحی سایت با html
Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
آموزش صفر تا صد کدنویسی و طراحی سایت با html
  • admin
  • مرداد 12, 1399
  • بدون دیدگاه

طراحی سایت با html دارای یک سری مزایا است که فقط از طریق استفاده از این زبان که نشانه گذاری می شود میتوان به آن دست یافت. تهران وب دیزاین شرکتی برای ارائه خدمات مربوط به طراحی سایت با html و دیگر زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت است.

امروزه طراحی سایت یک تخصص بسیار مهم برای کسب و کارهای اینترنتی محسوب می شود. بنابراین ایجاد یک فضای مناسب برای اطمینان کاربران، کار دشواری است. البته کاربران فقط به ظاهر سایت، امنیت اطلاعات سایت، محتوای سایت و دیگر موارد دسترسی دارند. کاربران از پشت پرده ی سایت ها آگاهی ندارند که چطور یک سایت تشکیل می شود و کدنویسی ها و برنامه های زیادی دست به دست هم می دهند تا وبسایت مناسب ایجاد گردد.

پس لازمه ی یک وبسایت خوب، توانایی جذب مخاطب است. زمانی که تمام فرآیندها در ایجاد یک وبسایت به صورت استاندارد ایجاد شود. به طور حتم خروجی خوبی هم خواهد داشت و مخاطب را جذب خواهد کرد.

طراحی سایت به انجام درست نکات و برنامه های مورد نیاز است. همچنان که در کنار یک برنامه خوب، پشتیبانی درست نیز می تواند کارساز باشد. پس یادگیری نکات طراحی و راه اندازی وب سایت اولین شرط اصلی ایجاد یک کسب و کار موفق اینترنتی است. در این مقاله سعی شده است طراحی سایت با html آموزش داده شود. همچنین به نکاتی چون اهمیت طراحی سایت با html، تعرفه طراحی سایت با html، آموزش طراحی سایت با زبان پرداخته می شود.

کدنویسی و طراحی سایت

طراحی سایت به مجموعه ای از فرآیندهای انجام شده برای ایجاد یک محتوا، تصویر، ویدیو و یا فایل ها می گویند که در نتیجه باعث ایجاد کسب و کار و جذب کاربران می شود. طراحی سایت به صورت برنامه از پیش تعیین شده (پلتفرم) و یا از طریق کدنویسی و برنامه نویسی صورت می گیرد. طراحی سایت و پشتیبانی از آن توسط تهران وب دیزان انجام می شود. می توانید برای طراحی سایت به صورت تخصصی و پیشرفته به مشاورین این مجموعه تماس حاصل کنید و سایت راه اندازی کنید.

سایت ها به منظور ارتباط با مشتری از طریق طراحی منحصر به فرد، دسترسی آسان کاربر به قسمت های مختلف برای رونق بخشی به کسب و کارهای متفاوت تشکیل شدند. امروزه افراد برای خرید کالاهای روزمره و یا خرید دیگر محصولات خود از اینترنت استفاده می کنند. چرا که باعث ذخیره انرژی در وقت و هزینه و باعث کاهش ترافیک در خیابان ها می شود.

البته سایت ها در انواع مختلف وجود دارند: سایت های فروشگاهی، سایت های بازی و موزیک و ویدیو، سایت های خبری، سایت های تخصصی و دیگر سایت ها.

طراحی سایت با html

برای طراحی سایت با html می توان هر کدام از این سایت ها را انتخاب کرد. طراحی سایت با html نیز توسط برخی از طراحان سایت صورت می گیرد. Html یک زبان برنامه نویسی قوی و محبوب است که هم اکنون از این زبان برنامه نویسی استفاده می شود. html در سال 2014 توسط سازمان جهان وب منتشر شد و تا کنون تا نسخه ی 5 آپدیت شده است. در حقیقت این زبان برنامه نویسی پایه همه ی برنامه های طراحی سایت است و نیاز به نرم افزار یا برنامه ای برای اجرا ندارد. می توان کدهای این زبان برنامه نویسی را در یک Notepad تایپ کرد و از آن برای برنامه نویسی استفاده کرد.

در حقیقت زمانی که ما یک مرورگر را باز می کنیم و در آن صفحه به جستجوی مطلبی می پردازیم. آن مرورگر کدهایی را به قسمت پردازش برنامه می فرستد. این کدها همان کدهایی html هستند که پس از ترجمه این کدها صفحه ای به صورت صفحه ی وب ظاهر می گردد. این صفحه به وسیله ی همان کدها و زبان کدنویسی جذاب شده است و در اختیار ما قرار گرفته است.

امروزه اهمیت برنامه نویسی، زبان ها و کدهای برنامه نویسی بر کسی پوشیده نیست. حداقل افرادی که دارای تخصص و یا با طراحی سایت سر و کار دارند، متوجه اهمیت برنامه نویسی می شوند. انواع زبان های پرکاربرد برنامه نویسی تحت وب شامل:

زبان های سمت کاربر: css, javascript, HTML

زبان های سمت سرور: php, python, ruby, ASP,NET

مزایا و اهمیت طراحی سایت با HTML

هر کدام از برنامه های کاربردی و یا زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت، مزایای مخصوص به خود را دارند که آن را از دیگری متمایز می کند. اما اینکه HTML تا کنون به ورژن 5 رسیده است و بروزرسانی و افزایش کیفیت داده می شود؛ نشان از کارایی مناسب و برتری هایی نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی است. گرچه در مطلب زیر برای شناسایی مزایا و اهمیت طراحی سایت با HTML آشنا می شویم.

– ساختار ساده و کارایی راحت

در HTML5 ساختار کدها بشدت تغییر پیدا کرده است و کدها کوتاه تر و ساده تر از قبل شده اند. این مزیت باعث شده است تا برنامه نویس با سرعت بیشتری به دورهمی کدها بپردازد.

– دسته بندی مطالب از طریق تگ های نشانه گذاری

در طراحی سایت با HTML از کدهای از پیش تعیین شده برای نشان دادن موردی خاص استفاده می شود. به این کدهای از پیش تعیین شده که برای دسته بندی مطالب نیز استفاده می شود، تگ های HTML می گویند.

– قابلیت طراحی اشکال دو بعدی

با استفاده از تگ <canvas> می توان اشکال و یا اشیا را در دو بعد، کاربر ببینید.

– قابلیت ذخیره اطلاعات کاربر روی مرورگر (همانند کوکی ها)

– در صورت استفاده از HTML حجم کدهای وارد شده در برنامه کاهش پیدا می کند. بنابراین باعث افزایش سرعت در بارگذاری کدها خواهد شد.

– قابلیت پخش و اجرای فایل های صوتی و ویدیویی بدون نیاز به برنامه های کاربردی دیگر.

– امکان استفاده از HTML5 برای طراحی سایت موبایل.

– استفاده از تگ های HTML باعث بهبودبخشی سئو شده و در نتیجه باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می شود.

مقایسه طراحی سایت با HTML با CSS

مقایسه طراحی سایت با HTML با CSS
مقایسه طراحی سایت با HTML با CSS

تهران وب دیزاین به طراحی سایت با HTML و دیگر زبان های برنامه نویسی برای سایت ها استفاده می کند. اگر به دنبال افزایش کیفیت سایت خود هستید می توانید با شرکت تهران وب دیزاین همراه شوید.

طراحی سایت از طریق HTML یک ریسک محسوب نمی شود بلکه تضمین کیفیت است. طراحی سایت با CSS نیز دارای محبوبیت است و برای انجام طراحی سایت در مواردی از این زبان برنامه نویسی سمت کاربر استفاده می شود. بهتر است بگوییم که HTML و CSS کامل کننده هم هستند. در این قسمت از مقاله به مقایسه HTML و CSS می پردازیم.

– HTML یک زبان نشانه گذاری برای محتوا است. اینکه تصاویر، لینک ها و یا دیگر قسمت های متن اجرا شوند. اما CSS یک زبان شیوه نامه است و در واقع به فرم دهی و شکل محتوا و سایت و لینک و دیگر بخش ها می پردازد. شاید به زبان ساده تر بتوان گفت، طراحی سایت با HTML به معنای اسکلت بندی کار و شاخ و برگ دادن به سایت است. استفاده از زبان CSS در واقع زیباسازی به آن درخت و یا ساختمان را به عهده دارد.

– پسوند HTML در کدهای این زبان دیده می شوند. اما در CSS این پسوند را مشاهده خواهید کرد.

– استفاده از CSS باعث برطرف سازی نواقص HTML می شود. CSS در واقع به HTML استایل می بخشد تا بتواند ظاهر بهتری برای کاربری آسان داشته باشد. زمانی که کار استفاده از HTML به پایان می رسد متوجه خواهید شد که نیاز به بازسازی دارد. چرا که نامرتب و غیر قابل ارائه به کاربر خواهد بود. بنابراین از CSS برای اجرای زیبایی به سایت استفاده می شود.

آموزش طراحی سایت با HTML

HTML یک زبان نشانه گذاری فرامتنی است. یعنی میتوان به وسیله آن نه تنها محتوای متنی بلکه محتوای تصویری، ویدیویی، فایل و دیگر محتواها را ایجاد کرد. در آموزش و طراحی سایت با  HTML اساسی ترین مورد یادگیری تگ های HTML است. قبل از آموزش طراحی سایت با HTML به طور مختصر درباره نمونه تگ های HTML کسب اطلاعات کنیم.

آشنایی با برخی تگ های HTML

اگر نگاهی به صفحات نوشته شده با زبان نشانه گذاری HTML بیندازید متوجه برخی تگ ها می شوید. این تگ ها در تمام صفحات HTML وجود دارند. تگ یک کد از پیش تعیین شده برای اجرای قسمت های تشکیل دهنده یک سایت می باشد. تگ های HTML در بین <ت> قرار می گیرند.

استفاده از تگ های ul، ol  و li

گاهی اوقات پیش می آید که بخواهیم متن را در سایت به صورت بولت یا به صورت موردی و شماره قرار دهیم. برای این کار باید از این تگ در هنگام برنامه نویسی استفاده کنیم تا خروجی به صورت جملات بولت دار باشد.

<ul>

<li>Coffee</li>

<li>Tea</li>

<li>Milk</li>

</ul>

تگ strong یا b

وقتی بخواهیم یک قسمت از متن را برجسته نشان دهیم از این تگ استفاده می کنیم.

<strong>متن برجسته</strong>

روش های کدنویسی با HTML

– برای طراحی سایت و کدنویسی با HTML ابتدا نیاز است که برنامه  ++ Notepad را دانلود کرده و بعد به نصب برنامه بپردازید. این نرم افزار بسیار سبک و کاربردی است و برای دانلود و نصب آن مشکلی نخواهید داشت.

– بعد از آن در درایو یک پوشه باز کنید. داخل پوشه، پوشه ای جدید باز کنید و اولین فایل HTML خود را درون آن ذخیره کنید. (بهتر است در درایو D به ذخیره اطلاعات بپردازید و حافظه کافی برای این کار داشته باشید.)

– نرم افزار ++ Notepad  را باز کنید. از منوی Language در قسمت H مورد HTML را انتخاب کنید. فایل را در پوشه ای که درست کرده ایم با پسوند HTML ذخیره کنید.

– بعد از انجام این موارد حالا نوبت به کدنویسی HTML می رسد. اولین تگی که کل فایل ما را در برمی گیرد، تگ HTML است. درون این تگ، تگ body نشان دهنده آغاز صفحه است. پس از کدنویسی برای اینکه صفحه رو مشاهده کنید. کلیک راست کرده و گزینه Open With را انتخاب کنید. بعد از طریق آن وارد مرورگر (کروم یا فایرفاکس) شوید.

در واقع مرورگرها فقط زبان HTML را شناسایی و نمایش می دهند. در این قسمت توانستیم به طراحی سایت با HTML بپردازیم. آموزش طراحی سایت با HTML گسترده است و در این مقاله مجال نمی دهد. اما اگر توانایی، علم و فرصت برای طراحی سایت خود با HTML را ندارید. بهتر است این کار را به متخصصین و طراحان تهران وب دیزاین بسپارید. چرا که می توانید در مدت زمان کوتاه نتیجه بیشتری کسب نمایید.

تعرفه طراحی سایت با HTML

با یک جستجوی گذرا در اینترنت متوجه می شوید که تعرفه های متفاوتی برای طراحی سایت به کاربران توسط شرکت های مختلف ارائه شده است. این اختلاف قیمت ها گاهی ذهنیتی را برای کاربر ایجاد میکند که شرکت های گران تر کیفیت بهتری دارند. اما در واقع این موضوع حقیقت ندارد و قیمت باعث تضمین کیفیت نخواهد شد. هر شرکت فاکتورها و معیارهایی را برای قیمت اعلام شده ی خود در نظر می گیرد. بسته به مقدار و نوع کار قیمت گذاری صورت می گیرد. بنابراین بر اساس قیمت کیفیت یک شرکت را نسنجید. بلکه با کسب اطلاعات در باره طراحی سایت و مشاوره صحیح به انتخاب شرکت های طراحی سایت بپردازید.

عوامل مختلفی در تعیین قیمت طراحی سایت تأثیر گذار است از جمله: هاست سرور، فریم ورک ها، پشتیبانی سایت، نوع کسب و کار، قالب و فرم سایت، امنیت سایت و …

همچنین نوع سایت نیز در تعیین قیمت مؤثر است. از جمله سایت های شرکتی، خبری، فروشگاهی. هر کدام از این سایت ها امکانات خاص خود را دارند و روی قیمت تأثیرگذار است. بهترین راهکار برای آگاهی دقیق از تعرفه طراحی سایت، تماس یا ارتباط با مشاورین شرکت ها می باشد. آنها بر اساس کاری که روی سایت شما انجام می شود به شما قیمت می دهند. یکی از این شرکت ها تهران وب دیزاین است. ارتباط با مشاورین این مجموعه می تواند شما را در اطلاع دقیق از تعرفه های طراحی سایت یاری نمایید.

در این مقاله سعی شد درباره طراحی سایت با HTML و آموزش مراحل انجام آن مطالبی ارائه شد. امیدواریم مطالب خوبی را برای آشنایی شما با مباحث طراحی سایت ارائه کرده باشیم. هر چند آموزش طراحی سایت در این مقدار کافی نخواهد بود و مباحث گسترده تر از این هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *